The Great Hunt
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Log in

I forgot my password

ВАЖНИ ТЕМИ
Latest topics
» I've been there before. It's when hate turns to love And love to hate.Faith to doubt and doubt to faith
Heart Afire - Page 2 Icon_minitime1Fri Feb 23, 2018 1:07 am by Maola.

» Вземане на герой-бог
Heart Afire - Page 2 Icon_minitime1Wed Feb 21, 2018 6:25 pm by Maola.

» Heart Afire
Heart Afire - Page 2 Icon_minitime1Sun Feb 18, 2018 8:03 pm by Eliss

» Търся си врагове
Heart Afire - Page 2 Icon_minitime1Sun Feb 18, 2018 9:17 am by -Adrian;

» In my chaotic world
Heart Afire - Page 2 Icon_minitime1Sat Feb 10, 2018 3:29 pm by Maola.

» 'Cause there's a spark in you
Heart Afire - Page 2 Icon_minitime1Thu Feb 08, 2018 2:48 pm by Maola.

» Rule number one, is that you gotta have fun But baby when you're done, you gotta be the first to run
Heart Afire - Page 2 Icon_minitime1Tue Feb 06, 2018 2:09 pm by Eliss

» Търся си другарче за гиф/семи-пара РП
Heart Afire - Page 2 Icon_minitime1Tue Feb 06, 2018 2:00 am by Eliss

» New Kind of Animal
Heart Afire - Page 2 Icon_minitime1Mon Feb 05, 2018 11:06 pm by Eliss

Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

[ View the whole list ]


Most users ever online was 31 on Sat Sep 23, 2023 8:12 am
staff;
hilda; admin; fc: elle fanning;
adrian; admin; fc: andy black;
maola; global mod; fc: gal gadot;

Гласувай за мен в BGTop100.com
Гласувай за мен в BGTOP

Heart Afire

2 posters

Page 2 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Heart Afire - Page 2 Empty Re: Heart Afire

Post by Mammon. Tue Feb 06, 2018 12:24 am

Heart Afire - Page 2 Klaus-10
Да, Елис. - името ѝ излезе като далечен шепот между устните ми. Всичко звучеше като лудост за нея и като една забавна игра за мен, но реално погледнато дори не беше лъжа. Тя наистина би могла да види човека, когото така усилено търсеше през целия си живот. би могла, ако е демон също като мен. Внезапно разбрах какво ме бе накарало да откликна на нейния зов. Ежедневно ме призоваваха хиляди изгубени смъртни души, но тя.. Елизабет. Тя не просто бе избрана, може би самата тя не разбираше за какво точно бе избрана. Но аз, Мамон видях потенциала, криещ се у нея. Никак не ѝ отиваше да е обикновена смъртна, която вечно бяга и се крие. Тя бе призвана за великото зло и зад тази врата, която аз бих могъл да открехна за нея, се криеше един нов свят. - Осъзнавам, че не разбираш пълното значение на това, но ще ти подскажа, че не е съвсем саможертва. Има повече плюсове, които вървят с тази думичка, отколкото минуси. Но решението си е твое, разбира се.
Mammon.
Mammon.
Demon
Demon

XP XP : 195
Мнения : 189
Създаден : 2018-01-28

Back to top Go down

Heart Afire - Page 2 Empty Re: Heart Afire

Post by Eliss Tue Feb 06, 2018 12:31 am

Heart Afire - Page 2 Tumblr_mubrwjtpbY1s1qvmko1_250
Най-трудното решение в живота ѝ. Можеше да спаси човекът рискувал живота си за нея. Да направи абсолютно същото за него. Само трябваше да се превърне в онова, което презираше най-много. Също като демона пред нея. Знаеше, че не това щеше да иска Ронан, но имаше ли значение ако не беше до нея.
- Мамон... - прошепна името му колебливо -... моля те, моля те - погледа ѝ приковаваше неговия с настойчивост -... умолявам те, направи го ти. Спаси го.


Last edited by Eliss on Tue Feb 06, 2018 2:21 am; edited 1 time in total
Eliss
Eliss
Chosen
Chosen

XP XP : 155
Мнения : 147
Създаден : 2018-01-25

Back to top Go down

Heart Afire - Page 2 Empty Re: Heart Afire

Post by Mammon. Tue Feb 06, 2018 12:50 am

Heart Afire - Page 2 200w
Отвърнах със снизходителна усмивка на отчаяния й поглед. Беше толкова сладко да наблюдавам променящата се степен на агония и безизходица в погледа й, докато се опитваше да покаже доза твърдост, която да успее да смекчи въображаемото ми сърце и още по-въображаемите ми доброжелателни чувства. Един истински демон не разбираше що е това героизъм, дори го отвращаваше. Героите всъщност бяха в сянката на злодеите, а не обратното. защото по начало герои нямаше да има, ако нямаше зло. Затова злото бе ключът към съществуването на този свят. - Най-добре запази молитвите си за изтупаните в бяло ангели с добри сърца, които въобще не те забелязаха и така и не откликнаха на твоя зов. - знаех, че стрелям твърде силно с тези думи, но аз нямах нищо за губене, докато тя имаше. - Вече ти казах как можеш да спасиш своя безценен Ронан, така че ще те оставя да си помислиш. Вече знаеш как да ме повикаш. - изчезнах както стоях пред нея, точно след завършека на изречението си. Знаех, че цената ѝ е твърде висока, но времето за размисъл винаги помагаше. Тя, рано или късно, щеше да види, че друг изход няма.
Mammon.
Mammon.
Demon
Demon

XP XP : 195
Мнения : 189
Създаден : 2018-01-28

Back to top Go down

Heart Afire - Page 2 Empty Re: Heart Afire

Post by Eliss Tue Feb 06, 2018 1:25 am

***
Heart Afire - Page 2 Tumblr_mf115wdnx51qzg2sjo1_250
От дни търсеше всякакви варианти в главата си. Прехвърляше всяка възможност, за да намери решение. Ставаше все по-объркана и по-объркана, но трябваше да действа бързо, защото нямаше идея колко време остава на Ронан.
- Мамон?
Eliss
Eliss
Chosen
Chosen

XP XP : 155
Мнения : 147
Създаден : 2018-01-25

Back to top Go down

Heart Afire - Page 2 Empty Re: Heart Afire

Post by Mammon. Tue Feb 06, 2018 10:36 am

Heart Afire - Page 2 Tumblr_n0048iSLk21sxdu1vo1_500
Чух името и отново усмивка на нескрито задоволство разцъфна върху устните ми. Появих се пред нея още преди да изрече името ми. Още щом си го помисли. Нямаше да крия, че я дебнех то доста време. Дебнех я тайно, в сенките на нощното небе. И знаех, че този ден ще дойде. Денят, в който ще се срещнем и ще променя живота ѝ. Откакто разбрах, че само избран може да стане демон, се бях впуснал в собствено търсене. Ел не бе просто избрана. Тя бе Моята избрана. - Е, взе ли решение, Елис?
Mammon.
Mammon.
Demon
Demon

XP XP : 195
Мнения : 189
Създаден : 2018-01-28

Back to top Go down

Heart Afire - Page 2 Empty Re: Heart Afire

Post by Eliss Tue Feb 06, 2018 2:06 pm

Heart Afire - Page 2 Giphy
Изборите се брояха на пръстите ѝ и с всеки изминал ден ставаха все по-малко и по-малко. Може би наистина единствения изход бе да продаде себе си, за да спаси приятеля си. Седеше спокойно седнала на стола в стаята и гледаше тихо демона. Отново премисляше всичко.
- Сделката ни беше да го намериш. Ти я изпълни, за което съм ти благодарна. - гласът ѝ беше равен, спокоен - Нека първо да приключим с нея, а след това... - замлъкна за секунда. Демон?
- Кажи каква отплата искаш.
Eliss
Eliss
Chosen
Chosen

XP XP : 155
Мнения : 147
Създаден : 2018-01-25

Back to top Go down

Heart Afire - Page 2 Empty Re: Heart Afire

Post by Mammon. Tue Feb 06, 2018 2:40 pm

Heart Afire - Page 2 Tumblr_inline_o2t9ehBJQP1tilllc_500
Обиколих веднъж стаята с бавни крачки, спирайки се пред девойката. След като я изслушах, килнах леко глава на една страна. Единственото, което исках беше тук. Исках нея. С това щеше да приключи дългото ми търсене на перфектния избран. Знаех, че това бе Елизабет. Но разбира се, не можех да ѝ го кажа, навярно щеше да избяга като подплашена сърничка. Все още бе човек. Обикновен наивен смъртен, вярваш на всичко. Бе изумително как хората все още вярваха, че доброто ще възтържествува, въпреки че такъв бе краят само в прашните книги. - Добре. За да не ми оставаш длъжничка, ще затворим сделката с една скромна молба. Съгласи се да изпием по едно заедно. - странното ми желание сякаш я изненада прекалено, но това не ми попречи да се настаня да нея и магически да накарам пред нас да се появи бутилка от най-качествения алкохол. Нямаше значение за мен как ще разчете тя действията ми. дали като момент на слабост, или пък ще си помисли, че и един демон би могъл да е джентълмен и да заприлича дори малко на човек отвътре. Дори да го възприеме като театър, беше все едно. Налях ѝ малко от алкохолната течност и я погледнах. - Не се изненадвай толкова- Дори да не ти се вярва, понякога демоните биват самотни и също имат нужда от компания, също както хората.
Mammon.
Mammon.
Demon
Demon

XP XP : 195
Мнения : 189
Създаден : 2018-01-28

Back to top Go down

Heart Afire - Page 2 Empty Re: Heart Afire

Post by Eliss Tue Feb 06, 2018 2:45 pm

Heart Afire - Page 2 Tumblr_inline_n9sk7kHERs1rg5w1l
Все още се опитваше да прозре през действията му. Нима това бе всичко, което иска за отплата. Представата за демоните в главата ѝ бе съвсем различна и те определено нямаха нужда от компания за по питие. Но щом това искаше тогава...
- Има ли нещо в чашата ми, което не бива да е там? - какъв по-прекрасен начин да я отрови или дори просто да се позабавлява сипвайки ѝ нещо. Погледна подозрително чашата, а след това върна поглед на него. Нямаше изгода да я убива, но все пак беше демон, а това не бе за подценяване.
Eliss
Eliss
Chosen
Chosen

XP XP : 155
Мнения : 147
Създаден : 2018-01-25

Back to top Go down

Heart Afire - Page 2 Empty Re: Heart Afire

Post by Mammon. Tue Feb 06, 2018 2:58 pm

Heart Afire - Page 2 Giphy11
Не сдържах искрения си смях. Това бе така нормален и логичен въпрос, че за първи път се чувствах странно. Сякаш бях обикновен наемен убиец, а красавицата до мен -поредната жертва. А най-малкото всъщност, което исках, е да я убивам. Реално не бях убивал собственоръчно никой смъртен, въпреки че след повечето си сделки никой не оцеляваше. Повечето посягаха на живота си, а други просто губеха разсъдъка си. Картинката никога не бе красива, но такава бе целта на моето съществуване. Да докажа, че мракът е по-силен и по-всепоглъщаш от светлината. И по.-красив, разбира се. Защото докато щастливите хора си приличаха до болка, всеки изживяваше нещастието по свой уникален начин. Там се криеше красотата, която малцина можеха да прозрат. - Може и да съм демон, но уважавам всеки свой клиент. - отвърнах простичко на въпроса ѝ, като си сипах пред нея от същото питие и отпих няколко глътки. Видях в очите ѝ, че далеч не отговарях на представите ѝ за демонично създание. Тя не ме познаваше и бе нормално. Веднъж станеше ли като мен обаче, щеше да види колко различно е всичко от хорските стереотипи и възприятия.


Last edited by Mammon. on Tue Feb 06, 2018 3:12 pm; edited 1 time in total
Mammon.
Mammon.
Demon
Demon

XP XP : 195
Мнения : 189
Създаден : 2018-01-28

Back to top Go down

Heart Afire - Page 2 Empty Re: Heart Afire

Post by Eliss Tue Feb 06, 2018 3:03 pm

Heart Afire - Page 2 2de0ae6fd6bff43f8e68099a44868ea656edbace_00
Леко се усмихна. Знаеше, че преувеличава, защото никой не би имал изгода от смъртта ѝ... освен може би онези, който я преследваха.
- Добре, наздраве. - отпи прекалено голяма глътка от питието си, но не изглеждаше като да ѝ се отрази зле. След толкова много години скитничество и криене по странноприемниците поне се научаваш да пиеш, за да забравяш проблемите.
Eliss
Eliss
Chosen
Chosen

XP XP : 155
Мнения : 147
Създаден : 2018-01-25

Back to top Go down

Heart Afire - Page 2 Empty Re: Heart Afire

Post by Mammon. Tue Feb 06, 2018 3:21 pm

Heart Afire - Page 2 1784dabd35e79b9f23edd29aef9420812e176890_hq
Наздраве, Ел! - за първи път усмивката ми не бе породена от чуждото нещастие. Чувството за миг да забравиш как всички се бояха от те би те мразеха, как проклинаха други с твоето име, както олицетворяваше злото по света и трябваше да си представителен всеки път...бе по своему приятно. За миг се почувствах освободен от длъжност, от самата си същност. Нещо по принцип невъзможно за някой като мен. Значи това бе усещането да си обикновен човек.
Mammon.
Mammon.
Demon
Demon

XP XP : 195
Мнения : 189
Създаден : 2018-01-28

Back to top Go down

Heart Afire - Page 2 Empty Re: Heart Afire

Post by Eliss Tue Feb 06, 2018 3:25 pm

Heart Afire - Page 2 Tumblr_oncshbApg51vlnw0uo4_250
Сега като седяха с по питие в ръка не изглеждаше толкова опасен. Дори изглеждаше леко нормален. Любопитния ѝ поглед все още го изучаваше. Дали няма да разтвори криле сега, за да все е хаос в стаята или щеше да се обърне с лукава усмивка и щеше да я заплаши с нещо. Но нищо такова не последва, което беше... доста изненадващо за младото момиче.
- Винаги ли си бил демон? - реши да го попита след като отпи още една глътка от питието си.
Eliss
Eliss
Chosen
Chosen

XP XP : 155
Мнения : 147
Създаден : 2018-01-25

Back to top Go down

Heart Afire - Page 2 Empty Re: Heart Afire

Post by Mammon. Tue Feb 06, 2018 3:33 pm

Heart Afire - Page 2 Giphy12
Значи това следваше при хората, опознаването, личните въпроси. Досега никой смъртен не бе любопитствал за мен, може би защото не се осмеляваше да ме попита на глас нещо подобно. Всъщност у никой от предишните си клиенти не бях срещал това любопитство. Те до един бяха толкова погълнати и устремени само към това,което желаеха. Единствен това бе имало значение - сделката, чрез която да получат това, за което копнеят сърцата им. - Да. - позачудих се малко дали да отговоря, но нали това бе молбата ми - един момент, прекаран по човешки му - Аз съм творение на самата Дивора, богинята на греха. Нейният мрак ме създаде. - реших да не срещна погледа ѝ, защото предполагах че друг,дори тя на мое място щяха да бъдат засрамени то това,което са, от цялостният мрак в себе си, от злото си начало. Но аз не бях смъртен, следователно не се боях или срамувах да кажа какъв съм и къде принадлежа.  Отвращението и ужаса в очите на човеците не ме обиждаше.
Mammon.
Mammon.
Demon
Demon

XP XP : 195
Мнения : 189
Създаден : 2018-01-28

Back to top Go down

Heart Afire - Page 2 Empty Re: Heart Afire

Post by Eliss Tue Feb 06, 2018 3:40 pm

Heart Afire - Page 2 Tumblr_onctejp03j1s1qvmko1_250
Продължаваше да го гледа опитвайки се да разбере цялата същност на това същество демон. За някой създаден от подобен мрак сега изглеждаше доста човечен.
- Нямах предвид точно това. - замлъкна за момент и погледна към чашата си - Имах предвид, демон като държание, като действия. Поне те зависят от теб самия. Винаги ли си бил жесток, груб... мрачен? - дори нямаше идея дали ползва правилните епитети. Ако го разгневеше сега можеше да съжалява, но настоящето ѝ спокойствие ѝ даваше известна увереност.
Eliss
Eliss
Chosen
Chosen

XP XP : 155
Мнения : 147
Създаден : 2018-01-25

Back to top Go down

Heart Afire - Page 2 Empty Re: Heart Afire

Post by Mammon. Tue Feb 06, 2018 3:42 pm

Heart Afire - Page 2 Giphy13
Това ли бе първото ти впечатление за мен? - изкуших се да я попитам, втренчвайки очи в нейните.
Mammon.
Mammon.
Demon
Demon

XP XP : 195
Мнения : 189
Създаден : 2018-01-28

Back to top Go down

Heart Afire - Page 2 Empty Re: Heart Afire

Post by Eliss Tue Feb 06, 2018 3:46 pm

Heart Afire - Page 2 Tumblr_ovnncnxWSF1vmqdgpo1_r1_250
- Ами... да... - отмести поглед неудобно от неговия.
Eliss
Eliss
Chosen
Chosen

XP XP : 155
Мнения : 147
Създаден : 2018-01-25

Back to top Go down

Heart Afire - Page 2 Empty Re: Heart Afire

Post by Mammon. Tue Feb 06, 2018 3:50 pm

Heart Afire - Page 2 Tumblr_inline_mlixxl54Mh1qz4rgp
Усмихнах се непринудено.Осъзнах колко трудно бе на хората да преглътнах страха си да кажат истината, но избраната пред мен се справяше неистово добре. Очевидно бе необикновена. - Значи съм такъв. - потвърдих съвсем спокойно. - Всичко е такова, каквото сама го назовеш, Елис. Думите нямат значение сами по себе си, те просо отразяват възприятията ти за света, за доброто и злото. Злото не е зло, докато сам не му предадеш това определение.
Mammon.
Mammon.
Demon
Demon

XP XP : 195
Мнения : 189
Създаден : 2018-01-28

Back to top Go down

Heart Afire - Page 2 Empty Re: Heart Afire

Post by Eliss Tue Feb 06, 2018 3:55 pm

Heart Afire - Page 2 Tumblr_n2ssndksp61slza7bo2_250
- Значи ако си те представя като розов еднорог, ще станеш такъв. - реши да се пошегува за момент и се засмя леко.
Eliss
Eliss
Chosen
Chosen

XP XP : 155
Мнения : 147
Създаден : 2018-01-25

Back to top Go down

Heart Afire - Page 2 Empty Re: Heart Afire

Post by Mammon. Tue Feb 06, 2018 3:56 pm

Heart Afire - Page 2 Funny-gif-joseph-morgan-klaus-Favim.com-3990282
Кой знае!- възкликнах на шегата ѝ. За първи път някой се шегуваше добронамерено с мен, но странните събитията явно щяха да продължат в нейната компания.
Mammon.
Mammon.
Demon
Demon

XP XP : 195
Мнения : 189
Създаден : 2018-01-28

Back to top Go down

Heart Afire - Page 2 Empty Re: Heart Afire

Post by Eliss Tue Feb 06, 2018 4:06 pm

Heart Afire - Page 2 Tumblr_n2bxeteAFV1rmtbego4_250
- Кое е най-доброто нещо, което си правил? - нямаше смисъл да пита за най-лошото, защото все още вярваше, че са прекалено много.
Eliss
Eliss
Chosen
Chosen

XP XP : 155
Мнения : 147
Създаден : 2018-01-25

Back to top Go down

Heart Afire - Page 2 Empty Re: Heart Afire

Post by Mammon. Tue Feb 06, 2018 4:10 pm

Heart Afire - Page 2 Klaus-mikaelson-2x20-the-last-day-klaus-34157080-245-173
Добро? - съвсем се изгубвах в нейните въпроси, че се чудех как така изникваха в съзнанието ѝ. Какво се предполагаше да ѝ каже? Това, което очаква или което иска да чуе, както винаги? Аз просто се грижех всеки човек да откриеше грозната истина за себе си. това, че всяко начало бе мрак и само мрак, а човекът изначално зъл. Всеки добродетел идваше от съвестта, но тя често бе така лесно заобиколена. - Зависи какво смяташ за добро. Дали ангелското бездействие или моят опит да помогна на хората, така както открих твоя безценен Ронан.
Mammon.
Mammon.
Demon
Demon

XP XP : 195
Мнения : 189
Създаден : 2018-01-28

Back to top Go down

Heart Afire - Page 2 Empty Re: Heart Afire

Post by Eliss Tue Feb 06, 2018 4:15 pm

Heart Afire - Page 2 Tumblr_n3978nySI81rtocego5_250
- Човешко добро. Да помогнеш без да искаш нищо в замяна. Да предпазиш някого. Да обичаш.
Eliss
Eliss
Chosen
Chosen

XP XP : 155
Мнения : 147
Създаден : 2018-01-25

Back to top Go down

Heart Afire - Page 2 Empty Re: Heart Afire

Post by Mammon. Tue Feb 06, 2018 4:21 pm

Heart Afire - Page 2 8c9aec55c48f1badda4f61665b3c8179284f69ac_hq
Както сама изтъкна, това са човешки неща, така че въпросът ти се обезсмисля. Животът ми няма общо с човешкия. Не са ми понятни чувства като любовта. Та кой би обикнал демон? - засмях се саркастично като си го представих. Замислих се за всички човешки глупости, в които хората така отчаяно се вкопчваха и с които се залъгваха, че са щастливи. Дали всички тези чувства изконно не ми бяха присъщи, или просто не ги бях изпитвал никога и затова не вярвах в тях и тяхното безсмъртие. Може би никога нямаше да разбера...
Mammon.
Mammon.
Demon
Demon

XP XP : 195
Мнения : 189
Създаден : 2018-01-28

Back to top Go down

Heart Afire - Page 2 Empty Re: Heart Afire

Post by Eliss Tue Feb 06, 2018 4:26 pm

Heart Afire - Page 2 Phoebe-tonkin-gif-18
- Да, съжалявам. Глупав въпроса. Явно прекалено много мисля като човек. - отпи отново от чашата си.
Eliss
Eliss
Chosen
Chosen

XP XP : 155
Мнения : 147
Създаден : 2018-01-25

Back to top Go down

Heart Afire - Page 2 Empty Re: Heart Afire

Post by Mammon. Tue Feb 06, 2018 4:32 pm

Heart Afire - Page 2 Giphy14
"Това може да се промени" си помислих, пресушавайки на свой ред своята чаша. Май човешките емоции започваха да ми идват прекалени и реших, че толкова човешки моменти ми стигат. - Е, благодаря за компанията. Беше ми приятно, Елизабет. - погледнах я преценително и осъзнах, че не бе съвсем подходящ момент да повдигна въпросът, който още я измъчваше. Щеше ли да жертва човешкото в себе си или не, аз да спаси онзи Ронан? Така или иначе тя отново щеше да ме повика и аз го предчувствах, затова се изправих, правейки ѝ официален жест, че си тръгвам.
Mammon.
Mammon.
Demon
Demon

XP XP : 195
Мнения : 189
Създаден : 2018-01-28

Back to top Go down

Heart Afire - Page 2 Empty Re: Heart Afire

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum