The Great Hunt
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Log in

I forgot my password

ВАЖНИ ТЕМИ
Latest topics
» I've been there before. It's when hate turns to love And love to hate.Faith to doubt and doubt to faith
Heart Afire - Page 6 Icon_minitime1Fri Feb 23, 2018 1:07 am by Maola.

» Вземане на герой-бог
Heart Afire - Page 6 Icon_minitime1Wed Feb 21, 2018 6:25 pm by Maola.

» Heart Afire
Heart Afire - Page 6 Icon_minitime1Sun Feb 18, 2018 8:03 pm by Eliss

» Търся си врагове
Heart Afire - Page 6 Icon_minitime1Sun Feb 18, 2018 9:17 am by -Adrian;

» In my chaotic world
Heart Afire - Page 6 Icon_minitime1Sat Feb 10, 2018 3:29 pm by Maola.

» 'Cause there's a spark in you
Heart Afire - Page 6 Icon_minitime1Thu Feb 08, 2018 2:48 pm by Maola.

» Rule number one, is that you gotta have fun But baby when you're done, you gotta be the first to run
Heart Afire - Page 6 Icon_minitime1Tue Feb 06, 2018 2:09 pm by Eliss

» Търся си другарче за гиф/семи-пара РП
Heart Afire - Page 6 Icon_minitime1Tue Feb 06, 2018 2:00 am by Eliss

» New Kind of Animal
Heart Afire - Page 6 Icon_minitime1Mon Feb 05, 2018 11:06 pm by Eliss

Who is online?
In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests

None

[ View the whole list ]


Most users ever online was 31 on Sat Sep 23, 2023 8:12 am
staff;
hilda; admin; fc: elle fanning;
adrian; admin; fc: andy black;
maola; global mod; fc: gal gadot;

Гласувай за мен в BGTop100.com
Гласувай за мен в BGTOP

Heart Afire

2 posters

Page 6 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Heart Afire - Page 6 Empty Re: Heart Afire

Post by Mammon. Fri Feb 09, 2018 9:00 pm

Heart Afire - Page 6 Giphy20
Колкото пожелаеш, вече е твоя.- не ми се струваше особено радостна, но можех да я разбера. Навярно и аз не бих повярвал, че някакъв си демон изведнъж ще ми даде мечтания живот. Всичко изглеждаше като поредната лъжа, поредната ми игра.
Mammon.
Mammon.
Demon
Demon

XP XP : 195
Мнения : 189
Създаден : 2018-01-28

Back to top Go down

Heart Afire - Page 6 Empty Re: Heart Afire

Post by Eliss Fri Feb 09, 2018 9:10 pm

Heart Afire - Page 6 Phoebe-Tonkin-phoebe-tonkin-38320511-250-250
- Добре. Идваш с мен да я огледам и само ако си спретнал някой номер.
Eliss
Eliss
Chosen
Chosen

XP XP : 155
Мнения : 147
Създаден : 2018-01-25

Back to top Go down

Heart Afire - Page 6 Empty Re: Heart Afire

Post by Mammon. Fri Feb 09, 2018 9:18 pm

Heart Afire - Page 6 Giphy21
Може би едно... призрачно "буу" - сепнах я, показвайки белите си зъбки. - Шегувам се, в момента наистина не си играя на нищо, но щом настояваш, ще я огледам с теб. - засмях се и не успях да позная собственото си звучне. Лукавата ми подигравателна същност изчезваше в нейно присъствие. Но се боях, че тя бе единственото изключение, което ме правеше различен.
Mammon.
Mammon.
Demon
Demon

XP XP : 195
Мнения : 189
Създаден : 2018-01-28

Back to top Go down

Heart Afire - Page 6 Empty Re: Heart Afire

Post by Eliss Fri Feb 09, 2018 9:25 pm

Нямаше и помен от онзи демон, с който се бе запознала. Този ѝ харесваше повече, но докога така. Освен това, можеше да е само преструвка.
Heart Afire - Page 6 Phoebe-Tonkin-phoebe-tonkin-38320508-250-250
- Тази къща... всъщност е много хубава. Прекрасна даже. - лека усмивка се разля на лицето ѝ, но гледаше да не вярва прекалено на действителността. Може би в следващия момент щеше да се окаже само сън.
Eliss
Eliss
Chosen
Chosen

XP XP : 155
Мнения : 147
Създаден : 2018-01-25

Back to top Go down

Heart Afire - Page 6 Empty Re: Heart Afire

Post by Mammon. Fri Feb 09, 2018 9:28 pm

Heart Afire - Page 6 2c6b2c217a75a11cc2c87e18afa59859b2f8888d_hq
Значи е решено! Това ще бъде твоят дом!
Mammon.
Mammon.
Demon
Demon

XP XP : 195
Мнения : 189
Създаден : 2018-01-28

Back to top Go down

Heart Afire - Page 6 Empty Re: Heart Afire

Post by Eliss Fri Feb 09, 2018 9:32 pm

Heart Afire - Page 6 Phoebe-Tonkin-phoebe-tonkin-38320510-250-250
- Просто така? - все още бе изненадана, но до голяма степен бе и щастлива.
Eliss
Eliss
Chosen
Chosen

XP XP : 155
Мнения : 147
Създаден : 2018-01-25

Back to top Go down

Heart Afire - Page 6 Empty Re: Heart Afire

Post by Mammon. Fri Feb 09, 2018 9:47 pm

Heart Afire - Page 6 KJoseph-Morgan-joseph-morgan-21646340-480-264_large
Просто така! - повторих възклицанието й и я погледнах предупредително -. Сега, моля те, не се стряскай. - добавих и застанах по средата на голямата всекидневна. Разперих черните си като нощта криле и този път съумях да не съборя нищо на земята. Единствено цветята във вазата се разхвърчаха и едно се приземи в косата на Елис. С усмивка пристъпих към нея, обгръщайки я с крилете си. - Откъсни едно перо. - заръчах й, а тя ме погледна въпросително. - Докато го пазиш, винаги ще знам къде си и дали си в опасност. Само така бих могъл да те пазя. - поясних набързо, но реших да й спестя информацията за другите екстри, които правеше едно мое перо. тя може би щеше да го разбере сама. Притворих очи, когато докосна крилете ми. Не бях позволявал на никого да го прави и се почувствах за миг несигурен, незащитен. - Бъди внимателна! - откъсна се като молба от устните ми.
Mammon.
Mammon.
Demon
Demon

XP XP : 195
Мнения : 189
Създаден : 2018-01-28

Back to top Go down

Heart Afire - Page 6 Empty Re: Heart Afire

Post by Eliss Fri Feb 09, 2018 9:58 pm

Отново онези криле, само че този път не всяваха такъв хаос. Признаваше му го - бяха красиви. Величествени. А когато я обгърна с тях тръпки отново я побиха, но малко по-различни от тези сега, защото това, което изпитваше в момента не бе страх. Беше нещо друго.
Нежно докосна едно от перата. В главата ѝ изглеждаше болезнено да откъснат перо от крилете ти, но той знаеше какво прави. Не му беше първи ден като демон. Дръпна перото рязко, като реши, че така ще стане бързо и безболезнено, но нямаше идея дали е права.
Heart Afire - Page 6 Tumblr_mw8ez1ZqzZ1qdlnyqo1_250
- Заболя ли те? - попита леко виновно и потърси погледа му със своя.


Last edited by Eliss on Fri Feb 09, 2018 10:20 pm; edited 1 time in total
Eliss
Eliss
Chosen
Chosen

XP XP : 155
Мнения : 147
Създаден : 2018-01-25

Back to top Go down

Heart Afire - Page 6 Empty Re: Heart Afire

Post by Mammon. Fri Feb 09, 2018 10:09 pm

Heart Afire - Page 6 Original
Стиснах очи, донякъде инстинктивно. Това ми беше първият път, макар да прозвуча абсурдно в съзнанието ми. Дори не знаех каква бе функцията на тези мои криле, след като ние, демоните, сякаш не летяхме, а пропадахме. В мрака и в греха. - Само малко. - успокоих по-скоро Елис. Усещането бе като да откъснат част от теб, каквото по същество си беше.
Mammon.
Mammon.
Demon
Demon

XP XP : 195
Мнения : 189
Създаден : 2018-01-28

Back to top Go down

Heart Afire - Page 6 Empty Re: Heart Afire

Post by Eliss Fri Feb 09, 2018 10:20 pm

Heart Afire - Page 6 Giphy
- Ще го пазя добре. - побърза да обещае, защото чувстваше,
че му го дължи.
Eliss
Eliss
Chosen
Chosen

XP XP : 155
Мнения : 147
Създаден : 2018-01-25

Back to top Go down

Heart Afire - Page 6 Empty Re: Heart Afire

Post by Mammon. Fri Feb 09, 2018 10:30 pm

Heart Afire - Page 6 Klaus-reaction-gifs-klaus-33703401-500-281
Надявам се... - започнах тихо, съзнавайки, че скоро трябваше да я оставя. - ...да откриеш щастието. - знаех, че там някъде имаше друг смъртен, който ще я оцени като човек и ще успее да я направи щастлива. Пък и аз не бих позволил някой да я нарани повече.
Mammon.
Mammon.
Demon
Demon

XP XP : 195
Мнения : 189
Създаден : 2018-01-28

Back to top Go down

Heart Afire - Page 6 Empty Re: Heart Afire

Post by Eliss Fri Feb 09, 2018 10:38 pm

Heart Afire - Page 6 1cf2d32fda8fa41ede81dc56e7cbb706
- И аз се надявам на същото за теб, макар да съм сигурна, че онова, което теб ще направи щестлив е доста по-различно от онова, което мен.
Eliss
Eliss
Chosen
Chosen

XP XP : 155
Мнения : 147
Създаден : 2018-01-25

Back to top Go down

Heart Afire - Page 6 Empty Re: Heart Afire

Post by Mammon. Fri Feb 09, 2018 10:42 pm

Heart Afire - Page 6 Tumblr_n0bsvzwiJN1rjb07wo1_250
Навярно си права. - въздъхнах, прибирайки крилете си. Куполът около нея бавно се оттегли. Изчаках я да се обърне, оглеждайки част от новия си дом. И тогава изчезнах. Без довиждане и без сбогом. Знаех, че така е най-добре. Щях да я пазя отдалече, някъде в сенките.
Mammon.
Mammon.
Demon
Demon

XP XP : 195
Мнения : 189
Създаден : 2018-01-28

Back to top Go down

Heart Afire - Page 6 Empty Re: Heart Afire

Post by Eliss Fri Feb 09, 2018 10:53 pm

***
Живееше в новия си дом цял месец и все още бе изненадана, че нищо лошо не се бе случило. Може би Мамон бе прав, че го е направил само защото е искал. Без трикове. Без измами.
Обожаваше водата когато бе мрачно. Небето се отразяваше върху водната повърхност и създаваше илюзията, че се гмуркаш в смаия космос, а за момиче отраснало до морето подобно изкушение нямаше как да бъде подминато. Остана по бялата си, лека рокля и черното перо, което бе увила с кожени връзки и носеше около врата си като гердан. Влезе във водата. Тепърва бе влязла навътре и можеше да си позволи да се гмурне надолу когато нещо сграбчи крака ѝ и я задърпа надолу. Не можеше да види какво е, а бе наистина силно.
Heart Afire - Page 6 Original
Eliss
Eliss
Chosen
Chosen

XP XP : 155
Мнения : 147
Създаден : 2018-01-25

Back to top Go down

Heart Afire - Page 6 Empty Re: Heart Afire

Post by Mammon. Fri Feb 09, 2018 11:15 pm

Heart Afire - Page 6 Tumblr_occ6biNn4C1uuzdl5o1_500
Животът ми възвърна предишния си ритъм. Обичайните рутини, далаверата с помрачаване на душите. Новата ми цел сякаш се превърна в това да изцедя светлината във всяка една душа, освен тази на Елизабет. Името й рядко напускаше съзнанието ми и в началото това бе подлудяващо, но с времето привикнах. Понякога я наблюдавах от високо, прикритието ми бяха копистите сиви облаци. Прогонвах повечето заплахи много преди да се доближат до нея. До този ден. Тъкмо ограбих поредният лъч светлина от душата на ентия клетник, когато усетих, че я грозеше опасност. Косъмчетата на гърба ми настръхнаха и без да губя време, се озовах там, където беше тя. За щастие стигнах навреме, за да прогоня недобронамерената сирена далеч. Само щом ме зърна, мака ри да бях на нейна територия, смъртоносната красавица се облещи и се оттласна надалеч с огромната си опашка. Надявах се богиня Абелон да не беше замесена в това, защото щеше да съжалява горчиво.
Извадих Елис обратно на сушата, поставяйки внимателно крехкото тяло на брега. Побързах да се отдалеча преди да се е съвзела, докато изстисквах подгизналите си дрехи.
Mammon.
Mammon.
Demon
Demon

XP XP : 195
Мнения : 189
Създаден : 2018-01-28

Back to top Go down

Heart Afire - Page 6 Empty Re: Heart Afire

Post by Eliss Fri Feb 09, 2018 11:33 pm

Нямаше идея кога той бе достигнал до нея, нито какво се бе случило в тъмната вода, но знаеше само,ч е ако той не беше дошъл навреме, тя щеше да е мъртва. Усещаше пясъка под себе си. Залепваше по мократа ѝ кожа и по бялата рокля. Закашля се изплювайки водата, която бе погълнала.
Heart Afire - Page 6 Giphy
Поемаше си дълбоко въздух. Погледна към крака си, който бе докопало онова нещо във водата. Нищо ѝ нямаше. Облегна се назад и затвори очи отново кашляки. Дробовете ѝ се надигаха бързо.
- Благодаря. - успя да каже и извърна поглед към него.
Eliss
Eliss
Chosen
Chosen

XP XP : 155
Мнения : 147
Създаден : 2018-01-25

Back to top Go down

Heart Afire - Page 6 Empty Re: Heart Afire

Post by Mammon. Fri Feb 09, 2018 11:47 pm

Heart Afire - Page 6 Giphy
Гласът й за миг ме накара да застина на място. Не знаех защо си причинявам това, не ми беше никак приятно да получавам трошички като "благодаря", а и звучеше толкова абсурдно да се благодари на демон. Обърнах се само за секунди - Другият път внимавай повече. - промълвих с равен тон, оставяйки следи по пясъка, които скоро щяха да бъдат отмити от вълните на морето.
Mammon.
Mammon.
Demon
Demon

XP XP : 195
Мнения : 189
Създаден : 2018-01-28

Back to top Go down

Heart Afire - Page 6 Empty Re: Heart Afire

Post by Eliss Sat Feb 10, 2018 12:05 am

Надигна се с усилия все още поемайки си дълбоко въздух, когато изведнъж ѝ се зави свят. Реши, че е нормално, но изведнъж целия шум на морето, на стъпките му, всичко се изпари. Погледа ѝ се замъгли и преди да каже каквото и да било припадна.
Всичко беше сиво. Нещо сякаш пищеше с ултра вълни в ушите ѝ. Изведнъж падна розова капка на сивия фон и бавно започна да се смесва. Втора. Трета. Сместа се сгъсти. Приличаше на кал, а изпод нея се подаде ръка. Протягаше се нагоре, сякаш се опитваше да докосне небето. И последва остър писък който сякаш щеше да те оглуши.
Отвори очи. И се надигна от мястото си. От ирисите ѝ течеше кръв надолу чак до брадичката ѝ. Не чуваше нищо. Виждаше размазано. Трябваше ѝ време въобще да осъзнае къде е.
Heart Afire - Page 6 14cb2abbc36356eb34996586706
- Мамка му. - беше всичко, кеото успя да каже.
Eliss
Eliss
Chosen
Chosen

XP XP : 155
Мнения : 147
Създаден : 2018-01-25

Back to top Go down

Heart Afire - Page 6 Empty Re: Heart Afire

Post by Mammon. Sat Feb 10, 2018 12:26 am

Heart Afire - Page 6 Tumblr_n4v93wAma91st1zq9o1_250
Хей, Добре ли си? Елис! - опита да срещне замъгления й поглед, хващайки рамената й за повече опора. Досетих се какво се беше случило, макар да стана прекалено бързо, за да реагирам някак. - Ново видение? - попитах реторично и за миг закрих очите й с ръка. Кръвообръщението й се възстанови и погледът й се прочисти.
Mammon.
Mammon.
Demon
Demon

XP XP : 195
Мнения : 189
Създаден : 2018-01-28

Back to top Go down

Heart Afire - Page 6 Empty Re: Heart Afire

Post by Eliss Sat Feb 10, 2018 12:29 am

Все още чуваше някак далечно нещата и ѝ трябваше известно време да го вокусира пред себе си. Чувстваше се страшно отпаднала. Потърка очи.
Heart Afire - Page 6 Tumblr_mx9vvsifwX1qacbojo3_250
- Да... да, добре съм.
Eliss
Eliss
Chosen
Chosen

XP XP : 155
Мнения : 147
Създаден : 2018-01-25

Back to top Go down

Heart Afire - Page 6 Empty Re: Heart Afire

Post by Mammon. Sat Feb 10, 2018 12:38 am

Heart Afire - Page 6 Original
- Сигурна ли си? - Уверих се, че ще стигне невредима до къщата. Предположих, че тя повече нямаше нужда от помощта ми, но незнайно защо се самопоканих във всекидневната и си сипах питие, без да кажа нищо.
Mammon.
Mammon.
Demon
Demon

XP XP : 195
Мнения : 189
Създаден : 2018-01-28

Back to top Go down

Heart Afire - Page 6 Empty Re: Heart Afire

Post by Eliss Sat Feb 10, 2018 12:41 am

Heart Afire - Page 6 TepidDefiniteIberianemeraldlizard-size_restricted
- Леко съм замаяна, но всичко е наред. Отминава бързо.
Ще налееш ли и на мен.
Eliss
Eliss
Chosen
Chosen

XP XP : 155
Мнения : 147
Създаден : 2018-01-25

Back to top Go down

Heart Afire - Page 6 Empty Re: Heart Afire

Post by Mammon. Sat Feb 10, 2018 12:50 am


Heart Afire - Page 6 Giphy
Чудех се докога ли ще издържа, преди да съсипя всичко. Нещата, до които се докосна, рано или късно допадаха в плен на моята алчност, жаждата да притежавам и да разруша. Затова не исках да я видя отново, да си говорим отново и да пием заедно отново. - Имаш доста запаси. - изкоментирах под нос и оглеждах полиците с бутилки, докато наливах чашата. Подадох й питието и отпих от своето. Вече ми изглеждаше по.добре. Вероятно бе родена с тази дарба и беше свикнала.
Mammon.
Mammon.
Demon
Demon

XP XP : 195
Мнения : 189
Създаден : 2018-01-28

Back to top Go down

Heart Afire - Page 6 Empty Re: Heart Afire

Post by Eliss Sat Feb 10, 2018 12:54 am

Heart Afire - Page 6 Original
- Да, понякога помага. Чувстваш се малко по-малко самотен.
Eliss
Eliss
Chosen
Chosen

XP XP : 155
Мнения : 147
Създаден : 2018-01-25

Back to top Go down

Heart Afire - Page 6 Empty Re: Heart Afire

Post by Mammon. Sat Feb 10, 2018 1:08 am

Heart Afire - Page 6 Giphy
Защо си самотна? - изплъзна се измежду парещите ми устни. Винаги бях обичал алкохола, но не защото ми помагаше по някакъв начин. Просто обичах парещото усещане, което можех да проследя чак до стомаха си.
Mammon.
Mammon.
Demon
Demon

XP XP : 195
Мнения : 189
Създаден : 2018-01-28

Back to top Go down

Heart Afire - Page 6 Empty Re: Heart Afire

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum