Log in

I forgot my password

ВАЖНИ ТЕМИ
Latest topics
Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

[ View the whole list ]

Most users ever online was 21 on Mon Feb 19, 2018 7:15 pm
staff;
hilda; admin; fc: elle fanning;
adrian; admin; fc: andy black;
maola; global mod; fc: gal gadot;

Гласувай за мен в BGTop100.com
Гласувай за мен в BGTOP

Watch out, I'm a deadly Sin!

Go down

Watch out, I'm a deadly Sin!

Post by Mammon. on Sun Jan 28, 2018 11:35 am

Mammon | Demon | Sin - Avaritia (avarice/greed) | N/A | Joseph Morgan

-"Мамон. Мамон. Мамон".
Лукава усмивка се появи на противното му лице. В очите му проблясваха извратените пламъци на греха и чистия мрак, от който бе сътворен. Обичаше тази мелодия. На отчаянието повторение на името му, беше така сладка, като камбанен звън, като песен за ушите.
- Аз съм Мамон, на твоите услуги, изгубено чадо. Виждам, че имаш нужда от нещо и си разбрала, че само аз мога да ти го дам.
Усмивката не слизаше от лицето му, докато слушаше ужасно трагичните истории на смъртните човеци. Изгубено или избито семейство, изневяра, избягал домашен любимец, жажда за власт и успешно бъдеще... Без значение какъв бе сюжетът, човек бе най-алчното създание на света. Мамон добре разбираше тази...ненаситност. Независимо какво и колко имаш, винаги ти се искаше нещо друго, нещо повече от това.
- Искам отмъщение! - казваха едни.
- Искам да стана известен! - казваха други.
- Искам някой да се нуждае от мен! - казваха трети.
- Искам да си върна изгубеното! - настояваха четвърти...
Винаги започваха с думата "искам", което показваше веднага причината да призовават именно Мамон.
Най-интересното беше, че повечето от тях бяха хора с вярвания, които години наред се бяха опълчвали и бяха устоявали на злото. Ала сега, сега когато отчаянието ги бе застигнало и нямаха какво да губят, освен надеждите си, те бяха готови да продадат вярата си ей така. Единственият им силен коз - вярата. Станеше ли прекалено трудно, те щяха да я продадат. О, да, правеха го всеки път. И Мамон потъваше във възхитително обожание пред тяхната слабост и неспособност да видят какво би им донесло щастие.
Отговорът на всичко беше толкова прост, но те предпочитаха да го държат сложен. Ролята на Мамон бе просто да подхранва техните илюзии. Той бе демон с много лица, всяко едно бе противно, но сладките му шепоти омайваха така, както нищо друго.

Last edited by Mammon. on Sun Jan 28, 2018 11:53 am; edited 1 time in total
Mammon.
Demon
Demon

XP XP : 195
Създаден : 2018-01-28

Back to top Go down

Re: Watch out, I'm a deadly Sin!

Post by Maola. on Sun Jan 28, 2018 11:39 am

Добър герой, одобрен си и се забавлявай!

Maola.
I'm not bossy, I'm the boss.
I'm not bossy, I'm the boss.

XP XP : 141
Създаден : 2018-01-18

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics